ساختمان پزشکان+

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه زیبایی تغذیه و تناسب اندام چگونه سریع و بی خطر لاغر شویم؟

به کانال تلگرام بپیوندید

Join Our Telegram Channel

چگونه سریع و بی خطر لاغر شویم؟افزودن دیدگاه

دنبال کاهش وزن و رژیم لاغری هستید، پس حتما یکی از شرایط شما برای انتخاب رژیم خوب سرعت تاثیر آن است. پس بگذارید ما به شما کمک کرده و جستجوی شما را محدود کنیم، رژیم های لاغری مدروز و عجیب و غریب برای سلامتی شما مناسب نبوده و به شما در لاغر شدن و سالم ماندن کمکی نمی‌نماید. البته ناراحت نشوید، گزینه‌های سالم تری هنوز وجود دارند. شما می‌توانید بدون خطر هفته‌ای ۱٫۵ کیلوگرم و یا بیشتر با ورزش و رژیم غذایی سالم وزن کم نمایید.

چگونه سریع لاغر شویمچگونه سریع و بی‌خطر لاغر شویم

اگر شما روزانه ۵۰۰ کیلوکالری بیشتر از کالری موادغذایی که می‌خورید، بسوزانید،‌ شما باید حدود یک کیلوگرم وزن کم نمایید. اگر می‌خواهید سریعتر لاغر شوید، می‌بایست کم تر غذا خورده و بیشتر ورزش نمایید.

برای مثال اگر شما روزانه ۱۰۵۰ تا ۱۲۰۰ کالری مصرف می‌کنید، و روزانه ۱ ساعت ورزش می‌نمایید و وزن شما حدود ۱۱۰ کیلوگرم است، شما باید حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم وزن در هفته اول از دست دهید. دقت کنید که کم کردن کالری بیشتر از این حد مجاز نیست و می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد.

درضمن بیاد داشته باشید زمانیکه شما نمک و یا نشاسته را از رژیم غذایی‌تان حذف می‌کنید، فقط آب بدن شما کاهش می‌یابد و تاثیر بر چربی درون بدن گذاشته نمی‌شود.

نکاتی برای اینکه بتوانیم لاغر شویم

چندتا از پیشنهادهای مفید برای کاهش وزن کم کردن مصرف نشاسته، قند و چربی حیوانی موجود در گوشت و لبنیات می‌باشد. برای لاغری سریع میبایست تمرکز شما بر مصرف میوه، سبزیجات، سفیده تخم مرغ، سویا و محصولات آن، سینه مرغ بدون پوست، ماهی، لبنیات بدون چربی و گوشت بدون چربی باشد. در ادامه به شرح چندتا دیگر از نکات مفید می‌پردازیم:

 • سبزیجاتی بخورید که به شما احساس سیری و پربودن معده دهد.
 • مقدار زیادی آب بنوشید.
 • خوراکی‌های وصوصه کننده را از خانه خارج نمایید.
 • خود را مشغول کنید تا هنگام بی‌حوصلگی شروع به خوردن ننمایید.
 • غذایی که میخورید را در بشقاب ریخته و مستقیم از یخچال یا قابلمه شروع به خوردن ننمایید.
 • وعده های غذایی را حذف نکنید.

یک دفتر برای خوراکی‌هایتان درست کرده و هرچیزی را که میخورید لیست نمایید. حتی اگر این لیست را برروی دستمال سفره نوشته و بعد از غذا دور بی‌اندازید، مهم نبوده چرا که خود نوشتن خوراکی باعث می‌شود شما نسبت به خودتان مسئول شوید. به غیر از نوشتن اینکه چه خورده‌اید، چقدر خورده‌اید و کی خورده‌اید، می‌توانید احساس خود را قبل از خوردن بنویسید، اگر عصبانی، ناراحت و یا بی‌حوصله بودید، یادداشت کنید، ما اغلب بر میزان غذایی که می‌خوریم دقت می‌کنیم، اما احساست ما قبل از غذا خوردن هم مهم می‌باشد. اگر شما رابطه طولانی مدت احساسی و عاطفی با غذاخوردن خود دیدید، حتما برای رفع مشکل به یک مشاور مراجعه نمایید. مشاوران کمکی بزرگی برای حل این مشکل شما هستند.

ورزش برای لاغر شدن سریع

بعد از رعایت نکات بالا، نوبت به تحرک بیشتر می‌رسد. سعی به انجام تمرنیات قلبی و قدرتی نمایید. تمرینات قلبی (cardio train) بیشترین حد کالری سوزی را دارد پس برای کاهش وزن بسیار مناسب است، اما بعد از تمرینات کاردیو شما باید چندین ساعت در هفته تمرینات قدرتی هم داشته باشید. برای سوزاندن چربی بیشتر سعی کنید بعد از گرم شدن بعد راهی برای عرق کردن پیدا کرده و تمام مدت ورزش هم عرق نمایید. اگر بدلیل مشکل یا بیماری خاصی نمی‌توانید ورزش کنید و یا ابتدا باید وزن زیادی از دست دهید، تا بتوانید ورزش کنید، پس باید برای دریافت مشاوره به پزشک مراجعه نمایید.

درضمن برای شروع ورزش به خود زیاد فشار نیاورید و مراقب آسیب دیدن بدن خود هم باشید. یکی دیگر از راههای رسیدن به سطح مفید و کافی ورزش استفاده از برنامه‌های ورزشی وقفه دار (Interval training) است. بصورتی که کمی شدید ورزش کرده، سپس با کمی آرام ورزش کنید و با این برنامه را همیشه در ورزش خود رعایت نمایید. بعد از گذشت مدتی از این برنامه شما می‌توانید سریع تر و قوی تر و بدون سختی ورزش نموده و کالری بیشتری بسوزانید.

رژیم های مد روز و شکننده

واضح و قابل درک است که رژیم های عجیب و غریب لاغری که به شما وعده لاغری زود هنگام و سریع و یا از دست دادن میزان زیادی وزن در چند روز می‌دهند، چقدر می‌توانند برای شما وسوسه‌انگیز باشند، بخصوص اگر شما وزن زیادی برای از دست دادن داشته باشید.

بیاد داشته باشید برنامه‌های شامل قرص‌های سم زدا، مسهل، نخوردن غذا، معجون های عجیب یا هر رژیمی که قول لاغری بیشتر از ۱ تا ۲ کیلوگرم در هفته را می‌دهد، می‌تواند خطرناک بوده و برای سلامتی مضر باشد، پس از این رژیم ها بگذرید و آنها را انتخاب نکنید.

واقعیت این است که دریافت روزانه کم تر از ۱۲۰۰ تا ۱۰۵۰ کالری در روز می‌تواند، اثر معکوس داشته باشد، چرا که شما برای لاغر شدن نیاز به عضلات قوی برای ورزش موثر دارید.

زمانیکه شما کم کالری دریافت می‌کنید، چربی های بدن آب می‌شود هرچند که این خبر خوب است، اما خبر بد این‌است که کم کم ماهیچه های شما هم شروع به آب شدن می‌کنند. این اتفاق یکی از بدترین اتفاق هاست، چراکه با آب شدن ماهیچه‌ها متابولیسم بدن شما(سوخت و ساز) کاهش یافته و ورزش کردن و فعالیت برای شما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

یکی دیگر از بدی‌های این رژیم‌ها این است که برای اینکه لاغر شوید باید مدت‌ها باید خود را از همه خوراکی‌هایی که دوست داشته و یا بدنتان به آن نیاز دارد، محروم نمایید. شما نمی‌توانید برای مدتی طولانی این رژیم ها را ادامه دهید، و خیلی معمول است که بعد از مدتی رژیم را ول کرده و دیگر رعایت نکنید.

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منبع

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و تناسب اندام

کاهش وزن

قدرت ترکیب مواد غذایی برای کاهش وزن!

اطلاعات پزشکی

سندرم روده تحریک پذیر

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) چیست؟

سایر مطالب

خنده را جدی بگیرید

خنده را جدی بگیرید!

اطلاعات درمانی

مصرف کربوهیدرات ها

حقیقت رابطه زمان مصرف کربوهیدرات ها و کاهش وزن

سایر مطالب

راهکارهایی برای باهوش شدن

راهکارهایی برای باهوش شدن، هوشیاری و تمرکز دقیق

اطلاعات پزشکی

اجتناب از بالا و پایین رفتن سطح قند خون

اجتناب از بالا و پایین رفتن سطح قند خون!

اطلاعات پزشکی

افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان ٬نشانه ها و درمان آن

اطلاعات پزشکی

موارد عجیبی که به کلیه های شما صدمه می زنند

موارد عجیبی که به کلیه های شما صدمه می زنند!

تغذیه و سلامتی

تغذیه سالم

تغذیه سالم !

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهسا گفت:

  وای اگه میخواین حسابی لاغر بشین رژیم کانادایی بگیرین وای معجزه میکنه خیلی خوبه من که ۱۵ کیلو باهاش کم کردم و چون قدم بلنده (۱۶۶ )
  خیلی کشیده و لاغر شدمبزنین توی اینترنت میاره براتون…مرسی بابت سایتتون

 2. سروین گفت:

  سلام دوستان

  من ۶۰کیلو بودم خواستم لاغر شم تقریبا یه سه کیلویی اینا دکترم گفت

  در روز باید پنج الی هشت لیوان اب بخوریم

  صبحانه باید خورد علت زیادی چاقی نخوردن صبحانه است مطمعن باشید

  در صبحانه هم از استفاده چای باید بپرهیزید و به جای ان یک لیوان شیر کم چرب با نان سنگک و یک تخم مرغ اب پز شده و بعد ان حداقل ورزش هم نکردید باید جنب و حوش داشته باشید

  برای نهار سعی کنید از چربی استفاده نکنید مثلا با خوردن ماهی با نان سنگک و در اخر لیموی تازه رو با اب مخلوط کنید بخورید
  (لازم به ذکر هست که باید گفت هنگام غذا خوردن اب نخوریم درسته که سخته ولی باید عادت کنیم خوردن دو لیوان بعد از هر وعده غذایی میتونه هضم غذارو سریعتر کنه)

  و اما عصرانه حتما باید خورد مثلا میتونید اگ دوست داشتید ماست کم چربو با جوانه گندم یا تخم کتان قاطی کنید و بخورید زیرا عصرانه خوردن مانع خوردن شام بیش از حد میشود

  و اما شام خوردن که دوست چاقی هستش لازم به ذکر است که در هنگام خوردن شام از چربی استفاده نشود از کربوهیدرات و غذاهای فیبر دار استفاده شود و درضمن ارام خوردن غذا و کم کم خوردن غذای کم موجب میشود که شما زودتر سیر بشوید

  درسته اوایل سخته این رژیم گرفتن ولی مطمعن بشید که واقعا تاثیر میذاره مخصوصا خوردن اب زیاد و ماهی به شما کمک میکند زود لاغر بشید

  من که راضی بودم امیدوارم تونستم برای دوستان عزیزم کمکی کرده باشم 🙂

 3. شمیم گفت:

  اخ اخ اقا منم قدم ۱۷۶ و ۱۹ سالمه و امسال قراره برم دانشگاه …میخوام قبلش خوب لاغر کنم وزنم ۷۸ چاق نشون نمیدم بخاطر قدم فقط هم شکمم اذیتم میکنه همش هم تقصیر مامانمه از بس غذاهاش خوشمزس یکی منو نجات بده…واقعا شکمو شدم جدیدا

 4. منا گفت:

  سلام من ۲۲سالمه ۶۳وزنمه خیلی دارم اذیت میشم خواهشا راهنمایی کنید .‌‌..

 5. محمدحسین گفت:

  باسلام
  من متولد ۷۶ هستم قد من ۱۹۳ هستش و وزنم ۱۶۲کیلو بودم من خیلی خیلی پرخوری میکردم ولی به لطف خدا و اراده ی خودم رفتم باشگاه
  الان اخر این ماه یعنی۹۵/۹/۳۰ دقیقا ۴ ماهه میرم باشگاه و ۲۳ کیلو لاغر شدم هر روز میرم باشگاه اوایل ۳ ساعت ورزش هوازی کار میکردم و خیس عرق میشدم ولی الان ۲ ساعت کار میکنم
  به تمام دوستان گلم توصیه میکنم برن باشگاه البته من مربی خصوصی گرفتم با مربی کار میکنم
  ضمنا من بدون دارو وزنم رو کم کردم هیچ چیز غیر ممکن نیس

  1. Damonclles گفت:

   جون ما چطوری وجدانن دمت گرم باشگاه عالیه منم باید برم

 6. نازنین گفت:

  سلام اقا یکی به داد من برسه میییییخام لاغر بشم اما نمیدونم چیکار کنم ۱۳ سالمه تو سن بلوغم همه میگن رژیم نگیر چون قدت دیگه رشد نمیکنه قدم ۱۶۰ حالا رژیم بگیرم یا نه؟؟؟ ورزش کنم؟؟

  1. Damonclles گفت:

   ورزش کن و حرکات کششی کار کن

 7. Mlove گفت:

  يه بار انقدر صورتم لاغر شد همه جاهام لاغر شد ولي باز اين شكم ولم نكرد ١٩ سالمه ١٦٠ قدمه الان ٦١ ولي اون موقع ك خيلي لاغر شدم ٥٤ شدم

 8. Mlove گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من همه چيم اندازس به جز شكمم ك چهار ساله در گير كرده منو نميدونم چكار كنم اب بشه سفت ميشه ولي اب نميشه ممنون ميشم كمك كنيد

 9. زینب گفت:

  سلام دوستان من میخوام ی گروه کاهش وزن تشکیل بدم ک با انگیزه دادن ب همدیگه بتونیم ب وزن ایده ال برسیم

  1. Damonclles گفت:

   خدا خیرت بده من که انگیزه هام کور شده و داغونم

 10. melika گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۵است. ۷۳ كيلوام خيلي ناراحتم چه كار كنم وقت ورزش كردن و رژيم گرفتن هم ندارم

 11. roza گفت:

  مطالبتون منطقی بود ..سپاس … به نظر من لاغری و بازسازی اندام بدن باید طبق اصول پیش بره .. چون ممکنه با زیاد چاق بودن و ورزش های نادرست به اندام های بدن و مخصوصا مفصل ها فشار وارد بشه … بیش تر کسایی که چاق هستن هورمون گرسنگی در این افراد در همه ی مواقع یکسان ترشح میشه .. در صورتی که هورمون در یک فرد سالم بعد از غذا خوردن به حداکثر خود میرسه .و احساس سیری میکنه . و در واقع افراد چاقدر بیش تر مواقع احساس سیری نمیکنن … و این دلیل بر چاق بودن افراد چاق هستش ..

 12. یاسر محمودزاده گفت:

  دوستان عزیز سلام
  من طی ۳۲روز
  ۱۵کیلو وزن کم کردم
  هرکی خواست بگه در حد توان کمکش میکنم

  1. h گفت:

   چجوریییی مگه میشهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟
   من خودم چاقم ب منم کمک کنید

  2. Damonclles گفت:

   جان مادرت بگو چجوری دمت گرم

 13. r.b.d گفت:

  من ۵۰ کیلو هستم و قدم ۱۸۰ بهم میگن لاغر مردنی درسته؟!

 14. ساناز گفت:

  خیلی عالی است

  1. ساناز گفت:

   خوب است

 15. mohammadkysan گفت:

  سایت بسیار مزخرفیه

 16. مقدسه گفت:

  سلام ۸۰ کیلو بودم طی یکسال با هفته ای ۳ تا نیم ساعت پیاده روی و سه تا نیم ساعت ایروبیک شدم ۶۰ کیلو البته همه چیز خوردم ولی کم حتی پفک چیپس و …. الانم راضی ام

 17. niloo گفت:

  ازکمتون خیلی ممنونم امیدوارم نتیجه بگیرم

 18. نگين گفت:

  من دوس دارم نميخوام لاغر شم ، فقط از شكمنبدم ميا،دوس دارم تخت بشه م م م م

  1. سلام و سپاس از لطف و محبت شما خواننده گرامی

 19. تینا گفت:

  من ۱۵سالمه ۴۵ کیلو ام میخوام لاغر تر بشوم در حد ۴۰کیلو باید چه کار کنم ?????

  1. ا.........یه دختر گفت:

   وااااااااااای ۱۵ سالته ۴۵ کیلویی؟خدا به من کمک کنه!من ۱۳ سالمه ۴۰ کیلو!!!!!!!یه مدت است که چاق شدم اما زیاد معلوم نست اما امروز دیدم که دیگه بدنم دیگه مثل قبل نیست!!!!کممممممممممممممکککک :((((((((((((((((((((((((

  2. علیرضا گفت:

   من ۱۵ سالمه ۷۰ کیلوام

 20. الهام گفت:

  من خودم ۱۹ سالمه وقتي ۱۵ سالم بود ۹۷ كيلو بودم رفتم دكتر برا لاغري ورزشم كردم بعد ي سال ۶۰ كيلو شدم بعد انقد ورزش كردم تا رفت رو ۵۵ بعدش رژِيمم رو اهسته قط كردم بعدش رفتم كوهنوردي و بدنسازي بدنم سفت شد ديگه چاق نشدم

 21. الهام گفت:

  سلام ولي از نظر من كسايي ك استعداد جاقي دارن اگر با ورزش خودشونو لاغر كنن و بعد با كوهنوردي يا ورزشايي مثل بدنسازي بدنشونو سفت كنن ديگه هيچوقت چاق نميشن حتي اگر استعدادشون تو چاقي خيلـــــــــــــــــــــي زياد باشه

  1. زهرا گفت:

   فقط رژیم چون به محض رها کردن ورزش بیشتر چاغ میشین بیاین پیش این مشاور.

   1. melika گفت:

    سلام اگه ميشه شماره تلفن دكترتون رو بگيد

 22. reza گفت:

  سلام. من ازاینکه حدد۲۰ کیلو اضافه وزن دارم خیلی ناراحت هستم قدم ۱۸۰ سن ۴۲ وزن ۱۰۷ مسیرهای زیادی رفتم (رژیم)ولی جواب نگرفتم فکر میکنم بایک ا. اعتیاد روبهروهستم (پرخوری)که ترک ان بسیار برای من سخت است تصمیم گرفتم ازدارو استفاده کنم هزینه اش مهم نیست بلویک داروی مناسبی هست چگونه تهیه کنم. درصورت امکان راهنمایم کنید. باکمال تشکر و سپاس از این سایت بسیار خوبتون

  1. زهرا گفت:

   سلام عزیز.منم پونزده کیلو اضافه وزن داشتم ولی حالا همشو کم کردم خیلی راضیم.پیش یه مشاور غذایی رفتم.

 23. محسنی گفت:

  باسلام وتشکر از دست اندرکاران سایت.ایکاش ۴۰سال پیش من به اینترنت دسترسی داشتم .ولی باز بخودم روحیه میدم میگم خیالی نیست ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است.ممنون از اطلاع رسانیتان.کلی مطلب یاد میگیرم وبکار میبندم .ایام بکام.

  1. سلام و سپاس از لطفتون خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم.

 24. الهام گفت:

  ممنون ازسایت خوبتون واقعا خیلی راهنمایی خوبی کردین من پیش دکترلاغری رفتم ولی واقعا هیچکدوم ازدکترهاخوب نبودن رژیم های سخت ومضرری دادن منم ول کردم بعداون دوران میلم به لاغری کم شده ومیخوام ولی نمیتونم وزن کم کنم اردم روازدست دادم ولی مقاله شماکمی منوتحریک کردامیدوارم بتزم اراده ام روبه دست بیارم

  1. سپاس از شما خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم

 25. sim sim گفت:

  من سینه هام سایزش بزرگه نسبت به هیکلم چیکار کنم کوچیک بشه؟ خیلی ناراحتم از این قضیه

  1. باسلام خدمت شما انشالله در آینده مطلبی در اینباره قرار میدهیم

  2. الهام گفت:

   منم همچین مشکلی دارم یه ورزش های مخصوصی هست راجبش زمان بره اماتاثیرمفیدی داره راهش فقط ورزشه

 26. مریم گفت:

  سلام من فقط ۵ کیلو اضافه وزن دارم…هرکاری میکنم لاغر نمیشم …اصلا شیرینی ..نمک…مصرف نمیکنم ..ورزشم میکنم ولی….بنظر شما چیکار کنم؟

  1. vahid گفت:

   عزیزم بعضی ها هستن استعداد چاقی دارن که هر کاری میکنن لاغر نمیشن و وقتی هم لاغر میشن با یه کم پر خوری به وزن قبلیشون بر میگردن .فک کنم تو هم از این دسته ادم هایی.فقط سعی کن از این چاق تر نشی .

  2. الهام برجسته گفت:

   هفته چند دفه ورزش کنم

 27. نگار گفت:

  سلام خوب بود
  ولی از نظر شما قرص چطوره؟

  1. sajad گفت:

   نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مایک قوممون با قرص لاغری مرد؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. علیرضا گفت:

   هر قرصی ضررات خود را خواهد داشت(هر قرصی)

 28. علی گفت:

  وصوصه؟ یا وسوسه؟

 29. مبینا گفت:

  خیلی رژیم باحالی بود کپلا ببخونن