زنان خانه دار مواظب ریه های خود باشند

یک کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هشدار داد: زنان خانه دار که به نظافت منزل بسیار اهمیت می دهند، مواظب سلامتی ریه های خود باشند.مواد شوینده

آرزو دهقانی گفت: برخی خانم های خانه دار برای نظافت بیشتر منزل از جمله سرویس های بهداشتی و حمام ممکن است فرآورده های سفیدکننده را با مواد شیمیایی مثل جوهر نمک مخلوط کنند تا به اصطلاح کاشی های سرویس های بهداشتی برق بیفتد.

وی انجام چنین کاری را بسیار خطرناک عنوان کرد و افزود: بخارها و گازهای ناشی از ترکیب این مواد بسیار سمی و خطرناک است و استنشاق آن موجب التهاب ریه می شود.

این کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به خانم های خانه دار هشدار داد: پس از مصرف مواد شوینده، سفیدکننده، جرم بر و لوله بازکن در محیط های بسته و کوچک به هیچ عنوان در این مکان ها توقف نکنند، زیرا گازهای تولید شده در این محیط ها کاملا سمی است و استنشاق آنها موجب مسمومیت آنان خواهد شد.

وی توضیح داد: طبق آخرین اخبار دریافتی از امدادگران اورژانس اعزامی به محل وقوع انواع حوادث شهری مشخص شد که بیشتر ماموریت های آنان در بحث مسمومیت های خانم های خانه دار به علت استفاده نادرست از مواد شوینده خانگی و شیمیایی بوده است.

دهقانی همچنین درباره ترکیبات کاربامات مثل حشره کش های خانگی که به صورت اسپری، پودر و گچ های حشره کش در کناره های دیوار استفاده می شوند، اظهار کرد: در منازلی که کودک خردسال نیز در آن به سر می برد، نباید از گچ ها و پودرها برای از بین بردن حشرات خانگی استفاده کرد.

وی افزود: کودکان خردسال برحسب غریزه که هر چیز را به دهان برده و می خوردند در صورتی که گچ و پودر کنار دیوار را هم ببینند ممکن است آنها را به دهان برده و مسموم شوند.

این ارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به خانواده های دارای کودک خردسال توصیه کرد برای از بین بردن حشرات از اسپری های مشخص دفع حشرات که با رنگ های ویژه در داروخانه های یافت می شوند، استفاده کنند.(ایرنا)(جام جم آنلاین)

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

قوانین نظرات:سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه مختار به رد یا تایید نظرات شما بوده، همچنین ممکن است آنها را ویرایش نماید.

نظر خود را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *