ساختمان پزشکان+

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اخبار شنای کرال بهترین ورزش برای تمام گروه‌های سنی است

به کانال تلگرام بپیوندید

Join Our Telegram Channel

شنای کرال بهترین ورزش برای تمام گروه‌های سنی استافزودن دیدگاه

فوق تخصص ارتوپد اطفال گفت: ورزش شنا برای فیزیک بدن مفید است و کرال پشت و کرال سینه بهترین نوع ورزش شنا برای ناحیه ستون فقرات است ولی بر عکس آن، شنای قورباغه باعث می‌شود قوس کمر زیاد شود.

مهتاب مهرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: ورزش‌های آبی و به خصوص ورزش شنا به عنوان بهترین گزینه برای فیزیک بدن مطرح هستند.

ورزش شنا

فوق تخصص ارتوپدی اطفال افزود: در ورزش شنا باید به این نکته توجه داشت که کرال پشت و کرال سینه بهترین نوع ورزش برای ناحیه ستون فقرات است ولی برعکس آن، شنای قورباغه باعث می‌شود قوس کمر زیاد شود ؛ بنابراین به افراد پیشنهاد می‌کنیم که از انجام شنای قورباغه پرهیز کنند.

مهرافشان، ژیمناستیک را برای کودکانی که دچار نرمی رباط هستند،‌توصیه نکرد و افزود: انجام حرکات ایروبیک، رقص باله و حرکات کششی برای کودکانی که دچار نرمی رباط و نرمی مفاصل هستند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

کرال پشت

فوق تخصص ارتوپد اطفال بیان داشت: نوجوانانی که دچار ساییدگی کشکک هستند نباید دوچرخه‌سواری و اسکیت انجام دهند. به این نوجوانان توصیه می‌شود که از انجام ورزش‌هایی که باعث خم شدن زانو می‌شود بپرهیزند.

مهرافشان ادامه داد: انجام ورزش اسکی و تنیس هم به نوجوانانی که در ناحیه رباط‌های زانو دچار مشکل هستند، توصیه نمی‌شود.

متخصص ارتوپدی مرکز طبی کودکان تصریح کرد: نوجوانانی که در ناحیه چسبندگی تاندون کشکک، درد دارند، باید از انجام ورزش‌های پرشی،‌ بسکتبال، والیبال و فوتبال بپرهیزند و به مدت طولانی نیز پیاده‌روی نکنند.

ورزش تکواندو

فوق تخصص ارتوپدی اطفال به نوجوانانی که ورزش تکواندو یا ژیمناستیک انجام می‌دهند و پا را به اندازه ۱۸۰ درجه باز می‌کنند توصیه کرد که در صورت بروز دردهای استخوانی در حین انجام این حرکت حتماً به متخصص ارتوپد مراجعه کنند چرا که احتمال آسیب به خون رسانی سر استخوان ران در حین انجام این حرکت ورزشی وجود دارد.

مهرافشان در ادامه بهترین نوع ورزش را برای تمام گروه‌های سنی ورزش شنا عنوان کرد.

منبع فارس نیوز

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سایر مطالب

راهکارهایی برای باهوش شدن

راهکارهایی برای باهوش شدن، هوشیاری و تمرکز دقیق

تغذیه و تناسب اندام

تمرین ورزش

۵۰ دلیل برای شروع تمرینات ورزشی از همین امروز

زیبایی

بزرگ شدن سینه

تمریناتی برای بزرگ شدن سینه ها

سلامت کودکان

افزایش قد کودک

افزایش قد کودک و نکات مهمی در مورد آن

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *