ساختمان پزشکان+

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی سلامت زنان صندلی گردان باعث کمردرد می‌شود

به کانال تلگرام بپیوندید

Join Our Telegram Channel

صندلی گردان باعث کمردرد می‌شودافزودن دیدگاه

متخصص ارتوپدی گفت: پیچش ناگهانی، چرخش، برداشتن اجسام، خم شدن، زور زدن و استفاده از صندلی گردان می‌تواند فرد را مبتلا به کمردرد کند.

خلیل علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: مهمترین علت ایجاد کمردرد این است که انسان روی دو پایش راه می‌رود و وزن بالاتنه بر ستون فقرات فشار وارد می‌کند.کمردرد

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ضعف عضلات اطراف ستون فقرات کمری، شایع‌ترین علت کمردرد است چرا که با فشار به استخوان، مفصل آزرده و ساییده می شود و در نهایت دچار التهاب شده و درد ناحیه کمر ایجاد خواهد شد.

متخصص ارتوپدی ادامه داد: نحوه نشستن نادرست، ایستادن طولانی، برداشتن اجسام سنگین با خم شدن از ناحیه کمر در  ایجاد کمردرد نقش دارند.

علیزاده در پاسخ به پرسش فارس، مبنی بر اینکه در مواجهه با کمردرد چه باید کرد؛ گفت: بهتر است افراد به مدت ۲ تا ۳ روز به طور مطلق استراحت کنند یعنی روی زمین صاف با زیراندازی از یک پتو یا تشک پنبه‌ای سفت به پهلوی راست یا چپ به حالت چمباتمه بخوابند و بعد از ۳ روز که بلند شدند کمر را با شال یا چادر ببندد و سعی کنند به کمر فشار نیاورند و از داروهای مسکن و ضد التهاب استفاده کنند.

متخصص ارتوپدی افزود: بعد از کاهش درد نیز به فیزیوتراپیست مراجعه کنند و ورزش های فیزیوتراپی را نیز تا آخر عمر انجام دهند چرا که کمرشان استعداد درد را پیدا کرده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: پیچش ناگهانی، چرخش، برداشتن اجسام، خم شدن، زور زدن، استفاده از صندلی گردان می‌تواند کمر را برای درد مستعد سازد.

علیزاده، علل برخی کمردردها را عفونت دانست و افزود: بعضی از افراد هنگام ابتلا به کمردرد، تب می‌کنند که نتیجه خوردن بستنی، شیر، ماست و پنیر غیرپاستوریزه است چرا که این افراد بر اثر مصرف لبنیات غیر استریل و پاستوریزه دچار بیماری تب مالت می شوند که در نهایت به درد حاد در ناحیه کمر نیز مبتلا می‌شوند.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

سردرد مسکن

قرص مسکن بخوریم یا درد بکشیم ؟

بارداری

هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری

اطلاعات پزشکی

روماتیسم

روماتیسم و دیگر مشکلات مفصلی

سلامت زنان

کمردرد

کمردرد و حقایقی درباره آن

سلامت کودکان

افزایش قد کودک

افزایش قد کودک و نکات مهمی در مورد آن

اطلاعات پزشکی

فتق دیسک کمر

فتق دیسک کمر و پیشگیری و درمان آن

اخبار

آشنایی با پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی

اخبار

گودی کمر

آشنایی با گودی کمر و تمریناتی برای بهبود آن

اطلاعات درمانی

طب سوزنی

طب سوزنی چیست؟ فواید و خطرات طب سوزنی کدام اند؟

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *