چاقی و عوارض آن : ناشنوایی

تحقیقات جدید در آمریکا نشان داد نوجوانانی که چاق هستند در مقایسه با نوجوانانی که وزن طبیعی دارند با خطر بیشتر ناشنوایی مواجه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یو‌پی‌آی، محققان آمریکایی دریافتند که نوجوانانی که چاق هستند نسبت به نوجوانانی که وزن طبیعی دارند، احتمال اینکه شنوایی خود را از دست بدهند، زیاد است.

دکتر «آنیل لالوانی» استاد دانشگاه محقق اصلی تحقیقات گروه گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن از مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت: بر اساس این تحقیقات، چاقی در نوجوانان با کم شنوایی یا با محدوده فرکانسی که توسط انسان شنیده می‌شود، ارتباط دارد.

دکتر لالوانی گفت: از دست دادن حس شنوایی به سلول‌های مویی درون گوش آسیب وارد می‌کند.

این تحقیقات که در «لارینگوسکوپ» منتشر شده است، نشان داد که بالاترین نرخ برای از دست دادن شنوایی 15.16 درصد نوجوانان چاق در مقایسه با 7.89 درصد نوجوانان که چاق نیستند، می‌باشد.

افراد مبتلا به کاهش شنوایی فرکانس پایین نمی‌توانند صداهایی با فرکانس 2 هزار هرتز و پایین‌تر را بشنوند و این افراد همیشه صداهای در فرکانس‌های بالاتر را می‌شنوند.

امواج صوتی در محدوده شنوایی گوش انسان از 20 تا 20هزار هرتز است.

لالوانی گفت: اغلب این افراد همیشه می‌توانند گفتار انسانی را به خوبی درک کنند اما ممکن است از نظر  شنیدن در مکان‌های پر سر و صدا مشکل داشته باشند.

این مشکل را می توان یکی از عوارض چاقی دانست.

 سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منبع
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

قوانین نظرات:سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه مختار به رد یا تایید نظرات شما بوده، همچنین ممکن است آنها را ویرایش نماید.

نظر خود را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *